CzasDzieci.pl Reklama w CzasDzieci.pl

Oto polska internautka. Lubi śmieszne zdjęcia i portale dla mam

Największą grupę w sieci stanowią kobiety w wieku 15-24 i 25-34 - te młodsze odwiedzają głównie strony ze zdjęciami i modą, z kolei starsze zwracają uwagę na witryny dla mam i te poświęcone tematyce marketingu.

 

10 procent polskich internautek jest w wieku od 7 do 14 lat.

Dziewczyny zaczynają surfować w sieci bliżej 15 roku życia.

 

W grupie wiekowej 15-24 jest 27 procent internautek.

Użytkowniczki te odwiedzają głównie strony z zabawnymi obrazkami, sklepy internetowe z ciuchami (raczej odpowiedniki stacjonarnych sklepów) oraz witryny poświęcone lekcjom, szkole i pomocom naukowym.
Jak podaje Gemius, ponad 48 procent użytkowniczek w tej grupie wiekowej odwiedza serwis Szpileczki.com, na drugim miejscu znalazł się serwis Ostatnidzwonek.pl, a internetowe podium zamyka sklep House.pl.
 

Starsze użytkowniczki, w wieku 25-34 lat, wolą odwiedzać strony z tematyką macierzyństwa i marketingu. Najwyższy odsetek użytkowniczek w tej grupie celowej odnotowuje portal Streetcom.pl (niemal 50 procent użytkowniczek portalu to kobiety w wieku 25-34). Młode mamy dobre rady w wychowywaniu dzieci znajdują na portalu Babyboom.pl (niemal 35 procent). Chętnie odwiedzają również stronę www sklepu Endo.pl (35 procent).


 

Struktura populacji internautek według wieku

źródło: Megapanel PBI/Gemius

 


Polki w wieku 35-44 częściej niż ich młodsze koleżanki odwiedzają serwisy internetowe sklepów odzieżowych i firm kosmetycznych. Kobiety w tej grupie wiekowej stanowią 19 procent użytkowniczek Endo.pl, 17 procent Smyk.pl oraz 16 procent portalu Avon.pl.


Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius za grudzień 2011 roku dojrzałe kobiety szukają w sieci zarówno informacji biznesowych, jak i rozrywkowych.

 

Przedstawicielki płci pięknej w wieku 45-54 odwiedzają stronę Zus.pl (ponad 17 procent użytkowniczek portalu stanowią kobiety w wieku 45-54) oraz Tchibo.pl (niemal 15 procent). Czytują również Horoskopfree.com (15 procent).


Według raportu „E-commerce w Polsce 2011” - kobiety, zdecydowanie częściej niż mężczyźni, do zalet internetowych zakupów zaliczają niższe ceny (42 procent wszystkich użytkowniczek sieci) i oszczędność czasu (16 procent z ogółu kobiet robiących zakupy przez internet). Współczesne internautki w wirtualnym świecie szukają także wiadomości na temat usług bankowych. Jak wynika z raportu „Finanse i plany finansowe internautów”, aż 46 procent Polek czerpie wiedzę na temat usług finansowych właśnie z sieci.

 

 

Żródło artykułu: Interaktywnie.com

© CzasDzieci.pl