CzasDzieci.pl Reklama w CzasDzieci.pl

Serwisy parentingowe - raport

Serwisy parentingowe - witryny przeznaczone dla rodziców oraz osób spodziewających się dziecka - z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. w ciągu 4 lat liczba ich użytkowników wzrosła siedmiokrotnie z 659 tysięcy użytkowników do 5 milionów, a zasięg wśród internautów wzrósł z 6% do 27%.
rośnie także liczba samych serwisów - od 18 w listopadzie 2006 do 86 w listopadzie 2010 (w Megapanelu).
Serwisy parentingowe oferują użytkownikom nie tylko ogromna bazę wiedzy, ale także dają możliwość zadawania pytań ekspertom, dyskusji z innymi rodzicami na forum. oferują też inne przydatne funkcjonalności na przykład wy- szukiwarki, kalkulatory, kalendarze. Starającym się o potomstwo serwisy ułatwią obliczenie dni płodnych za pomocą kalkulatora, kobietom w ciąży pomogą zaplanować dietę, wyszukać szpital czy też ustalić datę porodu. rodzicom pomogą znaleźć nianię, sprzedać ubranka, z których
dziecko już wyrosło lub zaplanować wspólne popołudnie korzystając z wyszukiwarek miejsc przyjaznych dzieciom i informacji o wydarzeniach kulturalnych w okolicy.
Uwagę zwraca fakt, że aż 40% użytkowników serwisów parentingowych to mężczyźni choć zdarza się, że nazewnictwo działów, używane formy gramatyczne sugerują, że serwisy adresowane są wyłącznie do kobiet.
–––
Zapraszamy do zapoznania się z raportem ukazującym zjawisko serwisów parentingowych w polskim internecie.
Hanna Świerczewska Sławomir Pliszka Polskie Badania Internetu

© CzasDzieci.pl