CzasDzieci.pl Reklama w CzasDzieci.pl

Mattel – Listy do Mikołaja

Sytuacja wyjściowa

Firma Mattel stworzyła specjalny serwis internetowy „Fabryka Świętego Mikołaja” , gdzie dzieci mają możliwość napisania listu do Świętego Mikołaja i wybrania wymarzonych prezentów  www.listdomikolaja.pl .

 

Cel kampanii

Promocja produktów Mattel jako idealnych zabawek na prezenty mikołajkowe i świąteczne oraz poinformowanie o loterii, w której można wygrać samochód lub worek  prezentów – zabawki Mattel.


Grupa docelowa

kobiety z dziećmi w wieku do 12 lat


Idea

Zaproszenie do wspólnej  świątecznej zabawy.  Aby wygrać samochód lub worek prezentów z zabawkami Firmy Mattel należało po zakupieniu produktów Mattel zachować paragon i zarejestrować się w serwisie.


Przebieg kampanii

 

W trakcie trwania 2  tygodniowej kampanii prowadzone były działania, które promowały akcję „List do Świętego  Mikołaja”.
Kampania rozpoczęła się mailingiem informacyjnym do bazy naszych subskrybentów z zaproszeniem do wspólnej zabawy.  Po kilku dniach rozpoczęła się emisja screeningu, który wprowadzał świąteczną atmosferę i zachęcał do napisania listu do Św. Mikołaja. Na tydzień przed Mikołajkami wystartowała odliczarka, która informowała naszych Czytelników, ile czasu pozostało do tego wyczekiwanego przez wszystkie dzieci wyjątkowego dnia.


Efekty

Ponad 1 300 000 odsłon reklamy i 310 000 użytkowników unikalnych zobaczyło informację o akcji „ List do Świętego Mikołaja”. Ponad 21 000 osób zostało przekierowanych na stronę Klienta.

 

 

© CzasDzieci.pl